Pagalvojau juokais: jeigu jau šie metai pagal Rytų horoskopą skelbiami Ugninės Beždžionės metais, tai kiek UGNIES ir kiek BEŽDŽIONIŠKUMO savyje sukaupsime? Chi, chi, chi…

Nei kūrybinės ugnelės, nei artistiško šelmiškumo manieji Raudondvario Žurnalistikos studijos nariai dar neprarado. Sakau – „manieji“, nes po pusmetį trukusios mūsų veiklos pauzės pajutau jų pasiilgusi lyg savo biologinių vaikų. Juk tiek gražių ir prasmingų darbų kartu nuveikėme, išmokome nemažai gyvenimiškų pamokų ir šiaip smagiai leidome laiką. Tad pasvajojome: kiek dar galime padaryti? Ir darysime! Tik jau kaip nepriklausoma studija. Nes aš pati, vadovė, kaip nepriklausoma žurnalistė, žengiu pirmuosius žingsnius…   

Žvarbų sausio pirmadienį planais dalijomės jaukioje Raudondvario bibliotekoje. Žinau, kad žurnalistai nemėgsta, kai juos pačius kalbina ar filmuoja. Bet juk jie dar nedaug tegavę žiniasklaidos kūrimo „dozių“, pamaniau. Ir gerokai nustebau: kiek širdies gerumo, pastabumo, pilietiškumo, energijos jie turi savyje! Manieji žurnalistukai sugeba kritiškai vertinti šventinius renginius ir popžvaigdžių elgesį, pastebi pokyčius aplinkoje, džiaugiasi savo šeimynykščių sveikata, dalyvauja labdaroje, dovanoja seneliams šuniuką. Ir … nori pasikeisti. Tapti dar geresniais, aktyvesniais, daugiau skaityti. Netgi mažiau laiko gaišti prie kompiuterių. Ar kažkas nerimavo dėl prarastosios Z kartos?          

Tad kokie buvo praėjusieji 2015 metai jiems? Ir ko jie tikisi iš Naujųjų metų? 

IMG_3547 - CopyGintarė R., 16 m.

Praėjusiais metais pradėjau geriau sutarti su savo (devintokų) klase. Norint geriau sutarti reikia žinoti, kaip bendrauti, kaip pritapti klasėje, kaip išsakyti savo nuomonę ir suprasti kitus. Dėl mokslų – tiesiog stengiuosi mokytis ir viskas. O šiemet ruošiuosi daug mokytis, daug skaityti knygų, padėti kompiuterį, telefoną į šalį ir žiūrėti į savo ateitį.

Jolita M., 14 m.

Aš tiesiog pradėjau geriau ir daugiau mokytis, nes pagaliau supratau, kad vėliau labai galiu pasigailėti, kad nesimokiau. Tiesa, daugiausiai man taip patarė draugai. Šiaip aš labai noriu pasikeisti, normaliau elgtis, nebedaryti visokių kvailų klaidų…

Enrika V., 12 m.

Džiaugiuosi, kad su drauge klasėje suorganizavome gerą šventinį vaidinimą, nors iš pradžių nesisekė, bet mes paskui pasistengėme ir buvo labai linksma. Su visa mūsų – šeštokų – klase ėmiau labiau draugauti ir bendrauti, draugiški tapome. Dalyvauju ir mokyklos žurnalistikos bei technologijų būrelių veiklose, įvairiose mugėse. Gerai sekėsi ir moksluose. Visuose konkursuose, kuriuose dalyvavau (anglų, lietuvių kalbos, matematikos) gavau prizinius įvertinimus, o aukščiausieji mano pasiekimai yra informacinių technologijų srityje. Šiemet šokių būrelyje laukia naujų šokių repeticijos, nes norime dalyvauti rimtame konkurse. O jei pasiseks ir mugėse uždirbsime pinigų –  keliausime su klase į žygį su nakvyne.

Patricija  R., 14 m.

Mėgstu skaityti, rašyti ir labai džiaugiuosi, kad puikiai pavyko parašyti anglų kalbos rašinį apie įžymų žmogų, kurį sutikai. Mokytoja mane pagyrė. Ir šiaip mokykloje gerai sekėsi, klasėje yra naujokas, su mokytojais sutariame. Tikiuosi ne blogesnių metų.  

Gabrielė O., 16 m.

Didžiausios naujienos mūsų Raudondvario gimnazijoje – kad pagaliau atnaujino sporto salę, kuri jau buvo prastos būklės ir kad žada statyti naują aktų salę. Labai lauksime.   

Emilija R., 15 m.

Tikrai džiugios naujienos, kad pagaliau mokykloje turime gražią sporto salę. Nors direktorius ją saugo taip, jog ne visiems renginiams uždega žalią šviesą. Klasėje turime dvi naujokes. Mokinių tarybos iniciatyva jau trečius metus vyko labai gražus labdaros renginys Kultūros centre. Deja, mokinių taryba su smulkiaisiais renginiais šiek tiek apmirusi: nevyksta filmų vakarai, mokiniai tapo labiau apatiški. Nors ir administracija stabdo mokyklos veiklą, prie jos neprisideda. 

Na, kartais prisimindavau Raudondvario Žurnalistikos studiją ir pasvajodavau, kad ji vėl atgytų. Man tikrai patikdavo dalyvauti įvairiuose renginiuose (nors ir nebuvau daugelyje), imtis žurnalistinės veiklos. Taigi, iš 2016 metų tikiuosi gausesnės RŽS veiklos, daugiau renginių. Aišku norėčiau, kad mūsų mokykloje prisikeltų ir mokinių taryba, pagausėtų renginių, veiklos.

Emilija S., 15 m.

2015 metais didžiausia naujiena buvo tai, kad ėmiau lankyti naują mokyklą – Kauno Maironio universitetinę gimnaziją, kuri visiškai skiriasi nuo Raudondvario gimnazijos. Pagrindiniai pliusai: KMUG vadovauja labai aktyvi direktorė D.Garnienė, kuri labai stengiasi, kad jos mokiniams būtų kuo jaukiau, linksmiau, higieniškiau mokytis gimnazijoje. Čia draugiški ir mandagūs mokiniai, taip pat ir mokytojai yra labai geri (aišku, kiekvienoje mokykloje yra keletas nepatinkančių mokytojų). Aš labai džiaugiuosi savo naujaja klase. Ji labai draugiška, nėra jokių patyčių ir svarbiausia – mes vieningi.

Jei iš tiesų, tai 2016 metų aš nelabai laukiau, nes jau artėja tas laikas, kai turėsiu apsispręsti kuo noriu būti, kur studijuoti ir t.t. Tad tikriausiai didžiausia svajonė, siekis ir tikslas būtų surasti tą savo kelią, kuris man tiktų. Aišku, planuoju dar geriau mokytis, įsitraukti į naujas veiklas, atrasti kažką naują…

IMG_3551 - Copy

Ernestas  V., 12 m.

Praėję metai buvo geri, grojau keliuose koncertuose, vedžiau keletą renginių. Kaip ir kasmet, mūsų Kauno J. Naujalio muzikos gimnazijoje vyko daug koncertų ir projektų. Mokiniai dažnai dalyvauja miesto renginiuose. Va, neseniai baigėsi XVI-tasis Lietuvos muzikos ir meno mokyklų styginių instrumentų festivalis – maratonas ARCO XVI. Nustebino geri prizai! Mūsų mokykloje vyrauja meniška kūrybiška atmosfera, mes gerai sutariame ir tarpusavyje, ir su mokytojais. Taikūs esame. Mums netrūksta energijos, sumanymų, o tik laiko… Būna, kad išeiname namo 19.00 -20.00 val.vakare. O 2016 m. gimnazijoje tikėčiausi… remonto. Šąlame, bet negalima keisti langų ir pan. Turbūt lengviau paskelbti pastatą kultūros paveldu, o ne jį remontuoti.